6.ročník AUTHOR Fatransko - Strážovského cyklomaratónu
There are no translations available.

cestné trasy 228 / 115 / 65 km, 3300 / 1100 / 600 m prevýšenie
MTB 100 / 50 km, 2000 / 1000 m prevýšenie

Štvrtok 14.9.2000 Mošovce. Rekreačné stredisko Drienok pomaly začína ožívať. Navážanie materiálu, príprava kancelárie na prezentáciu, terénne úpravy... Nasledujúce 2 dni mali byť vyvrcholením 9 - mesačnej prípravy 6.ročníka AUTHOR FATRANSKO - STRÁŽOVSKÉHO cyklomaratónu, ktorý opäť organizovalo Cyklistické združenie CYKLO TOUR Žilina. Niekoľko organizátorov pracovalo do druhej hodiny ráno na doladení detailov nasledujúceho dňa. Krásne počasie v piatok vylákalo tu ubytovaných cyklistov, ale aj mnoho domácich na prieskum tratí.
Sprievodný program akcie otvorila predajná výstava priamo v RS Drienok. Opäť pribudlo zopár stánkov s cyklooblečením, doplnkami na bicykle, športovou výživou, cyklomapami a cyklo - turistickou literatúrou. Okolo 20. hod. začalo pravidelné premietanie diapozitívov CK CYKLO TOUR Žilina. Tentokrát bol jej hosťom Jozef Trabalka, najznámejší slovenský cyklistický cestovateľ. Piatková prezentácia skončila krátko pred polnocou a bolo jasné, že minuloročná účasť bude prekonaná a to poriadne.
Prakticky celý prezentačný tím v sobotu ráno plynule nabehol do "nového" dňa, aby sa dopracoval ku konečnému počtu účastníkov - 830! Na štarte trás 228 a 115 km sa o 7.00 postavilo 500 cyklistov. O 15 minút po nich odštartovali účastníci nesúťažnej trasy 65 km a 300 bikerov, pre ktorých bol pripravený nový, podstatne atraktívnejší okruh, vyrazilo o 9.00. Šachová partia sa začala...
Tradičným lákadlom bývajú pre divákov občerstvovacie stanice (OS). Úvodná na cestných trasách bola v Jasenovom, kde však prvých 200 ľudí v balíku ani nepribrzdilo, veď po dvoch kilometroch bola na kopci Vyšehradné horská prémia. Pravidelne super atmosféra bola v Čičmanoch pred Penziónom Javorina kde sa už od 9.00 tancovalo a spievalo na ľudovú nôtu. Ďalšou atrakciou bola určite OS pred reštauráciou Ranč u Bartoša v Žabokrekoch, ktorá sa pre zmenu niesla v country štýle.
V cieli sa však už diali veci. 14 členná skupina z trasy 115 km preletela cieľom a len vďaka cieľovej kamere a ich pomoci sa podarilo urobiť poradie. Víťazom sa nakoniec stal Juraj Noskovič z tímu Schwinn Klimatex Pezinok spolu s Jozefom Slobodom z Nitry. Tu sa však ukázalo, že nové miesto cieľa nie je zrovna najlepšie. Krátko po nich začali chodiť do cieľa aj "krátki" bikeri. Tých čakali na trase technicky i fyzicky náročnejšie úseky, ako pred rokom. Medzi iným aj dva brody, z ktorých ten druhý pri OS Gaderská dolina zopár cyklistov nachytal. Ale čo už, biky patria do prírody a voda tiež. Bolo že tam veselo... Prvým bikerom bol v cieli 50 km trasy Pavol Paprčka z Košíc.Tesne pred 13. hodinou prišiel páskou sólovo víťaz dlhej horskej trasy Milan Barényi zo Seat Merida KCK Oslany. Krátko po pol druhej už všetci netrpezlivo čakali, ktože to tento rok vyhrá dlhú cestnú trasu. Podľa očakávania to bol jeden z profíkov CK ŽP Šport Podbrezová - Martin Čerepan. Čo nás teší je fakt, že práve na AUTHOR FATRANSKO - STRÁŽOVSKOM cyklomaratóne bol objavený jeden z veľkých talentov súčasnej slovenskej cyklistiky, minuloročný víťaz a teraz tretí Miroslav Keliar z Turčianskych Teplíc.
Záverečný program akcie začal po 17.00 hodine bohatou tombolou, v ktorej boli medzi iným bicykle, ruksaky, prilby, tretry, pumpičky, obľúbené cyklistické stredy ... Potom už prišlo na rad vyhlasovanie výsledkov. Kvôli nezrovnalostiam v poradí sa však neplánovane natiahlo až do tmy a v samom závere sa spustila búrka a lialo a lialo... Až do rána bieleho.
Únava z tohto 6.ročníka sa u organizátorov tiahla ešte dlho a vyústila do druhej ročnej pauzy v histórii Slovenských cyklistických galejí. Pevne však veríme, že poslednej. O tom, čo sme pre Vás prichystali v roku 2002 sa dozviete ďalej.

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image