6.ročník AUTHOR Strážovského bikemaratónu
There are no translations available.

Vážení športoví priatelia!

7.6.2004
Tak už je to za nami. V dňoch 4. a 5. júna organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov už 6.ročník AUTHOR Strážovského bikemaratónu, ktorý bol súčasťou štvordielnej AUTHOR maratón série MTB 2004 a prestížnej česko - slovenskej VELO série MTB 2004. Po druhý krát sa toto podujatie odohrávalo v nádhernom prostredí Súľovských skál.
O tom, že tento rok je rokom škaredých víkendov sme sa presvedčili aj my. Takmer všetky doterajšie akcie mali upršanú predohru, no aspoň v deň preteku sa počasie predsa len umúdrilo. Čo sa však nachystalo na Súľov? V stredu a vo štvrtok sem tam spŕchlo. V piatok bolo doobeda ešte polojasno, no podvečer sa prehnala lokálna búrka na Rajeckej strane a tá terén poznačila na poriadok. V sobotu už pršalo s drobnými prestávkami celý deň...
V piatok o 14.hod., keď sme uzatvárali on-line prihlášku, bolo v databáze riadne aj predbežne prihlásených 602 ľudí! Do 22.hod. ich počet stúpol na 626. Koľko ľudí by stálo na štarte v prípade dobrého počasia...? Na najdlhšiu trasu nakoniec našlo "morál" 83 cyklistov vrátane jednej ženy, na strednej to bolo 283 cyklistov a najkratšia trasa mala na štarte 48 štartujúcich. Čiže v súčte 414 účastníkov z Čiech, Poľska a Slovenska.
Na Súľovskom námestí od rána fungovala predajná výstava, na ktorej bolo 7 špecializovaných stánkov s cyklistickými doplnkami, oblečením, výživou, literatúrou, suvenírami a samozrejme aj občerstvenie. Veselo bolo aj na trasách na občerstvovacích staniciach vo Vrchteplej, Veľkej Čiernej, v Jasenovom, v Lietave a v Babkove. Po obede sa kvôli zlému počasiu presunulo vystúpenie špičkového českého cyklistického šoumena SPACEMAN-a do veľkej sály kultúrneho domu. Ľudia sa opäť nestíhali diviť, čo všetko sa dá na bicykli zdolať. O to, aby na trasách fungovalo všetko hladko, sa staralo 130 usporiadateľov, z toho 55 len na križovatkách !!! Je smutné, že sa opäť prejavili niektorí "fanúšikovia" cyklistiky a fušovali do remesla tímu značkárov. Na dlhej trase sa im podarilo aj napriek kontrole v Podhorí zrušiť značenie na úseku cca 2 km. Pár ľudí tu trochu zbehlo z trasy. Inde to však už bolo dobré.
Počasie a extrémne ťažké podmienky na trasách spôsobili, že do cieľa došlo na dlhej trase len 55 ľudí. Na nej zvíťazil Jaroslav Janota zo Vsetína. Na strednej trase videlo cieľ 250 bikerov, zvíťazil Martin Kostelničák z KŠK Bike Team Bratislava a na najkratšej zdolalo celú trasu 37 ľudí. Víťazom sa stal Jozef Foltán z CK M.A.K. Partizánske. Na mnohých miestach museli ľudia tlačiť bicykle aj po rovine. Horšie podmienky už byť ani nemohli. Bizarné výtvory v Súľovských skalách ostali zahalené v hmle...
Slávnostné vyhodnotenie víťazov zavŕšené žrebovaním tomboly v celkovej hodnote 110.000 Sk začalo o 17.00 hod. v kultúrnom dome v Súľove. Kompletné výsledky nájdete tu.
Náš obdiv patrí všetkým, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplniť ideu AUTHOR Strážovského bikemaratónu: ...aj to je cesta ku zdraviu! V mene organizátorov ďakujem aj všetkým sponzorom, usporiadateľom a subjektom, ktoré nám umožnili toto podujatie zrealizovať.
Slavomír Strečanský
riaditeľ podujatia


b_130_130_16777215_0___images_stories_cyklotour_milan_p.jpg

16.5.2004
keď som sa po víkende chystal zverejniť ďalšiu aktualizáciu stránky, netušil som, že jej obsah bude takýto smutný.
V sobotu 15.mája sa na nás po sérii škaredých víkendov konečne usmialo Slnko a tak sme sa vydali zo Súľova na prípravnú obhliadku trasy 53 km. Prišiel aj náš vedúci trás - Milan Piaček. Len ťažko by sme našli človeka, ktorý by lepšie poznal bikerské cestičky v okolí Súľova. Bohužiaľ, tento výlet bol pre Milana posledný. Jeho náhla smrť šokovala všetkých, ktorí ho poznali. 18.júna by sa bol dožil 44 rokov...
Posledné zbohom tomuto skvelému človeku sme dali 18. mája na cintoríne v Bytči.
Milan, nikdy na teba nezabudneme... Česť Tvojej pamiatke!