2007 - 9. ročník MTB
There are no translations available.


3.7.2007

V dňoch 22. - 23.6. organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov spolu s obcou Súľov - Hradná už 9. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Jeho hladký priebeh malo na starosti vyše 150 dobrovoľných usporiadateľov. Všetkým im patrí moja vďaka ! Bez Vás by to priatelia nešlo... Na podujatí sa okrem pár odrenín vyskytlo našťastie len jedno vážnejšie zranenie, no aj v tomto prípade prišla zranená dievčina na vyhlásenie výsledkov a avizovala štart na budúci rok... Želáme jej všetci skoré uzdravenie !

Aj tento rok u nás zaúradovalo počasie. Na štvrtkovú nočnú veternú smršť nikto v tomto regióne tak skoro nezabudne. Na trasách bolo popadaných vyše 30 stromov a 3 partie s motorovými pílami mali čo robiť, aby stihli kritické úseky sprejazdniť. Našťastie sa to však stihlo aj vyznačiť. A aby toho nebolo málo, pršalo aj z piatka na sobotu. Deň D - 23. jún však už bola iná káva. Od rána svietilo slniečko.

Počty prihlásených napriek "skvelému" počasiu oproti minulému roku opäť narástli. V piatok po prezentácii svietilo v databáze číslo 888 zaevidovaných prihlášok. Koľko by to bolo v prípade pekného počasia...? Na štart najdlhšej trasy 93 km sa postavilo 89 bikerov, z toho 2 ženy a do cieľa ich prišlo 81, vrátane oboch žien ! Na trase 49 km bolo na štarte 443 bikerov, z toho 32 žien a do cieľa ich došlo 418 vrátane 31 žien. Najkratšia trasa 29 km mala na štarte 189 bikerov a bikerčiat, z toho 49 žien a dievčat a do cieľa ich došlo 181, vrátane 46 žien. 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa zúčastnilo celkovo 721 bikerov a bikeriek zo Slovenska (608), Čiech (97), Poľska (12), Nemecka (1), Francúzska (1), Rakúska (1) a USA (1). Ďakujeme za krásnu účasť.

V rámci sprievodného programu od rána fungovala pestrá špecializovaná predajná výstava, zábavné súťaže pre deti a dospelých, vystúpil folklórny súbor TERCHOVAN, špičkový český cyklistický showman SPACEMAN a bodkou za podujatím bol skvelý koncert Zuzany Smatanovej.

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu podujatia: "... aj to je cesta ku zdraviu !", patrí náš obdiv. Za organizátorov sa teším na stretnutie s Vami v Súľove - 21.6.2008 na jubilejnom 10. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly.

Za podporu 9. ročníka ďakujeme:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, TV PATRIOT, TV POVAŽIE, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, www.bikemagazin.sk, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.bike4u.cz, www.mtb24.cz a www.rower.com

Hlavní reklamní partneri: BAUMIT SLOVENSKO, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a športová výživa ENERVIT, pivovar POPPER Bytča, športové oblečenie NEWLINE, VO s potravinami LIBEX Žilina, WßW - DOM ŠPORTU Žilina, LEADER GASKET Bytča, VO s textilom MEGATEX Žilina, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, reklamná agentúra ARAVIS, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, CLEANEX Žilina – čistiace služby a zariadenia KÄRCHER, IDC HOLDING – pečivárenské výrobky SEDITA, ZKL KINEX Bytča, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, CA CYKLO TOUR, VIKO Považská Teplá

Reklamní partneri: SLOVPAP Žilina, NEDOROST Žilina, ALVE SLOVAKIA Púchov, TURIST ŠPORT Kapušany, VIDEOCOM Kežmarok, LBT Bytča, RANČ Súľov, PD VLÁRA Nemšová, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, BUREAU VERITAS CERTIFICATION, DOLFI ŠPORT Iliavka, lyžiarske stredisko VRÁTNA, TOI TOI & DIXI Žilina, športové oblečenie RANN, PUNK´S PORT - oblečenie RESPIRO, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CYKLOSERVIS BELO Považská Bystrica, AVC Čadca, VELOSPRINT Žilina

Obecné úrady: Súľov, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Lietava, Malá Čierna, Veľká Čierna, Malé Lednice, Jasenové, Zbyňov a Podhorie

Pohostinstvá: Vrchteplá - na námestí,Veľká Čierna - pri kostole, Malá Čierna, Babkov a SMIS Súľov

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít.

Slavomír Strečanský - SCK CYKLO TOUR Súľov


2.7.2007

Dnes sme konečne zverejnili naše prvé fotky z 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Ospravedlňujem sa za týždňové oneskorenie, no aj teraz ešte stále panuje maratónsky stres. Kým od nás ku partnerom podujatia odíde všetok potrebný materiál, tak to nejaký ten deň trvá. Fotografie tiež prichádzajú postupne, cca 1 GB má ešte prísť od parťákov z Čiech. Reportáže však zverejňujeme priebežne.

Rád by som sa vyjadril ku niektorým veciam na podujatí. Určite mi veríte, že po minuloročnom problematickom umývaní bicyklov sme sa snažili o nápravu. S partnermi z firmy Cleanex Žilina sme pripravili 4 výkonné tlakové zariadenia. S čím sme však nerátali bola veterná smršť. Po štvrtkovom nočnom vyčíňaní prírody sme sa museli vysporiadať z cca 30 stromami na trase a jeden z nich poškodil aj zariadenie obecného vodovodu. Tlak v systéme klesol zo 4 na 2 atmosféry a čo to prinieslo, ste videli na vlastné oči. Keď sa pustili 2 veľké tlakovky, prestala tiecť voda v sprchách... Tak sme to museli riešiť kompromisom. Pre krátkosť času žiaľ už nebolo možné prerobiť inštaláciu zariadení do obce a hasiči mali iné starosti, ako zásobovať vodou naše stroje... Mrzí nás to a už teraz máme do budúcna pripravené riešenie, ktoré tomu dlhému čakaniu zabráni. Umývanie bicyklov premiestnime dolu do obce priamo ku Kultúrnemu domu. Priestor a aj infraštruktúra tam je, tak niet čo riešiť. Voda z ihriska ostane už len pre sprchy.

Ďalšia záležitosť, s ktorou sa ideme zásadne vysporiadať, je značenie trás. Budúci rok prinesie na jubilejnom 10. ročníku aj nové trasy. Okrem iného sa chceme aj vyhnúť lokalitám, v ktorých máme pravidelne ničené naše značenie. Z piatka na sobotu to tam býva nielenže postŕhané, ale dokonca presmerované úplne niekam inam...!!! Naše trasy sú vedené i cez oblasti s najvyšším stupňom ochrany. Sú to naozaj nádherné miesta, o ktoré nechceme prísť. Preto spolupráca s motorkármi, ako to býva na niektorých iných podujatiach, nie je u nás reálnym riešením. Ešte viac tak musíme posilniť ranné kontroly pred štartom. Zablúdenie vedúcej skupinky na dlhej trase nás mrzí, ale verte, že to nebolo zlou prácou našich značkárov. Opraviť zlikvidované značenie nad Malými Lednicami, čo je najvzdialenejšie miesto na trase, už jednoducho pred ich príjazdom nestihli. A nepomohol ani posunutý štart.

Už onedlho začneme jednať s CHKO Strážovské vrchy o povolení niektorých nových cykloturistických trás, ktoré by sme chceli využiť aj na bikemaratón. Všetko však samozrejme závisí aj na tom, ako to dopadne po legislatívnej stránke. Určite ste zachytili horúce debaty o novom zákone o lesoch, ktorý by mal obmedzovať pohyb cyklistov po lesných cestách. Tu pripájame linku s podrobnejšími informáciami o petícii prezidentovi SR. Neváhajte a pripojte sa aj Vy!


24.6.2007

Tak, a 9. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly máme za sebou. Práve spracovávame množstvo fotografií našich ľudí, ktoré onedlho zverejníme pod odkazom Fotogalérie. Reportáže od mediálnych partnerov, ale aj súkromné hodnotenia účastníkov s fotografiami sú zverejňované pod odkazom Reportáže.


21.6.2007

Čas do štartu 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa už ráta na hodiny. Toto je posledná aktualizácia pred štartom, preto tu zhrnieme základné informácie ku prezentácii.

Prihláškový on-line systém uzatvárame zajtra, t. j. v piatok 22.6. o 12.00 hod. Potom sa dá prihlásiť už len osobne na prezentácii v kancelárii bikemaratónu - v Kultúrnom dome v Súľove v čase 17.00 - 22.00 hod. V sobotu ráno pred štartom už prihlásenie z časových dôvodov nie je možné. Štartovné však môžu pretekári, zaregistrovaní cez on-line systém, platiť aj na prezentácii v sobotu. Opäť Vás upozorňujeme na skorší príchod na prezentáciu v sobotu ráno.

Na prezentácii dostanete do tašky okrem letákov aj 2 tabletky ENERVIT, náhradnú dušu a fľašu AUTHOR - 0,7 l. Do fľaše si môžete ešte pred štartom načapovať ionťák v stánku TOP TREND Piešťany.

Objednané pamätné tričko 2007 si môžete zakúpiť za avizovaných 160 Sk priamo na prezentácii v KD Súľov. Pamätnú šatku NYNA budeme vydávať pri odovzdávaní čipov v kancelárii pretekov, všetkým, ktorí stihli zaplatiť štartovné do 15.6. Kto si minulý rok nevyzdvihol suvenír - ponožky AUTHOR, môže tak urobiť počas piatka aj soboty v kancelárii pretekov.

Podrobnosti o trasách a časoch štartu nájdete samozrejme pod jednotlivými odkazovými lištami na našej www stránke. Na trasách je zatiaľ plánovaná jediná zmena a to pri trase 93 km v Lietave - Majeri. Po miestnej občerstvovačke sa nepôjde cca 2 km slučka cez kopec Osičná, ale priamo cez obec po ceste. Obchádzka je vyznačená . Ďalšie podrobné a aktuálne informácie zverejníme na informačnom paneli v kancelárii bikemaratónu.

Umývanie bicyklov má tento rok pod palcom firma Cleanex Žilina, pripravené sú 4 výkonné tlakovky KÄRCHER. Umývanie bicyklov, sprchy a aj centrálne parkovisko sú na futbalovom ihrisku TJ Súľov.

Upozorňujeme, že na celej trase bikemaratónu je povinná pevná prilba! Tiež Vás žiadame o dodržiavanie pravidiel fair-play, čistoty na trasách, lebo vedú cez chránené územia a o vzájomnú ohľaduplnosť. Ďakujeme Vám za záujem o AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly a tešíme sa na stretnutie v Súľove.


16.6.2007

Týždeň pred štartom 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly je prihlásených 686 bikeriek a bikerov zo 6-tich krajín. Úhrada štartovného je zaznačená u 525 účastníkov. Platby s nižšou hodnotou štartovného prídu cez bankové účty ešte v pondelok a poštovou poukážkou aj v utorok. Ak by ste sa nenašli medzi účastníkmi so zaplateným štartovným, pričom ste zaplatili, kontaktujte nás e-mailom a na prezentáciu si zoberte doklad o zaplatení štartovného.

POZOR ! Od pondelka 18.6. do stredy 20.6. je ešte možné platiť cez slovenský bankový účet štartovné 500 Sk, resp. 550 Sk. Ak si chcete zjednodušiť prezentáciu v piatok a hlavne v sobotu ráno pred štartom, využite túto možnosť. Ušetríte si čas napríklad na načerpanie ionťáku ENERVIT do darčekovej fľaše AUTHOR !


15.6.2007
Dnes ráno nás vážne potešila dlhodobá predpoveď počasia najznámejšej slovenskej rosničky - Dr. Jozefa Iľka. Na Rádiu EXPRES zahlásil, že nás čaká krásny vstup do leta. Riziko zrážok minimálne, polojasno, teploty cca 25 - 31 stupňov. Takto sme to chceli !!! Tu je aj odkaz s vývojom počasia na budúci týždeň.

Nezabudnite, že dnes je posledný deň na prihlásenie sa a zaplatenie nižšieho štartovného vrátane cyklistickej šatky NYNA !

Práve sme boli prevziať v predajni W&W ŠPORT Žilina ceny pre bikerov na stupňoch víťazov - 36 pohárov a 27 medailí. Ku tomu dostanú umiestnení pretekári šumivé sekty od SOARE SEKT Slovakia a samozrejme aj klasické tašky s cenami od partnerov AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Veľa cien pôjde samozrejme aj do tomboly. Veď nás poznáte... Hlavnou cenou je opäť MTB rám AUTHOR.


7.6.2007

Ešte 16 dní ostáva do štartu 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Prihláseným bikerkám a bikerom odporúčame pozrieť si v našom on-line systéme prehľad prihlásených účastníkov. Ak ste zobrazení zelenou farbou, máte svoje údaje aj štartovné v poriadku. Ak ste zobrazení červenou farbou a v stĺpci "Platba" máte červený výkričník, výška zaplateného štartovného nesedí s hodnotou štartovného v prihláške. Kurzor myšky Vám na výkričníku ukáže rozdiel. V tomto prípade nás kontaktujte e-mailom ! Ak máte v stĺpci "Platba" červený krížik, Vašu platbu sme ešte neobdržali. Pozor na termíny úhrad štartovného ! Do 15.6. to máte ešte aj so špeciálnym bonusom - cyklistickou šatkou NYNA v designe bikemaratónu !
Upozornenie ku prihlasovaniu ! On-line prihláška vyžaduje šifrované pripojenie SSL. SSL certifikát je vydaný pre internetový server, na ktorom hosťujú rôzne domény, no a keďže ich názov sa logicky nezhoduje s názvom servera hostiteľa, preto sa objavujú dané výzvy. Prenos Vašich údajov a ochrana Vášho počítača sú zabezpečené !
Opäť odporúčame ponuku firmy TOP TREND Piešťany pre účastníkov bikemaratónu objednať si zvýhodnené balíčky výživových doplnkov ENERVIT.
Dnes uplynuli 4 mesiace od spustenia nových stránok AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Počítadlo ukazuje vyše 45.000 prístupov. Takéto číslo sme v minulosti nazbierali za 3 roky... Ďakujeme Vám za návštevnosť. Dúfame, že www.cyklotour.sk Vám poskytuje dostatok aktuálnych a presných informácií.

28.5.2007

Už len necelý mesiac ostáva do štartu 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Do 1.6.2007 je ešte možnosť prihlásiť sa a uhradiť (SVK, CZE) najnižšie štartovné ! Hodnota darčekov AUTHOR a ENERVIT a aj špeciálny bonus - cyklistická šatka NYNA v designe bikemaratónu Vám štartovné bohato vynahradia. Upozorňujem však, že šatku NYNA dostanú len tí, ktorí sa prihlásia a uhradia (SVK, CZE) štartovné do 15.6.2007. Jej design si môžete pozrieť tu. Design pamätného trička 2007 si môžete pozrieť tu.


29.4.2007

O tom, že jednania s partnermi AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sú stále otvorené svedčí aj táto aktualizácia. Už sme naznačili, že opäť pre Vás chystáme nejaký darček. Tento rok je však toho viac! Od firmy UNIVERSE SLOVAKIA Trenčín - dovozcu bicyklov značky AUTHOR dostane na prezentácii každý účastník náhradnú dušu a cyklistickú fľašu AUTHOR 0,7 l. Fľašu si budete môcť ešte pre štartom naplniť v stánku firmy TOP TREND Piešťany, ktorá zabezpečuje pitný režim bikemaratónu nápojom ENERVIT.

A teraz pozor ! Pre všetkých, ktorí sa prihlásia a zaplatia štartovné (SVK, CZE) do 15.6.2007, máme špeciálny bonus - cyklistickú šatku v designe AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly od výrobcu športového oblečenia a potláčaných textílií - NYNA Lehota pod Vtáčnikom ! Design šatky, ktorá inak stojí v obchodoch okolo 250 Sk, zverejníme ihneď po jeho spracovaní !

Novinkou v službách bude umývanie bicyklov v spolupráci s firmou CLEANEX Žilina. Veríme však, že počasie nebude vyžadovať nasadenie plnej kapacity tlakoviek KÄRCHER :-))

Bulletin 2007 už je v tlači a onedlho ho môžete očakávať vo svojich schránkach. Pevne veríme, že adresy na obálky už na budúci rok budeme tlačiť ... :-)))

24.4.2007

Do štartu 9. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly ostávajú už len 2 mesiace. Zatiaľ vládne pokoj, prihlásených je v čase dnešného obeda len 46 bikerov. Pozor na dátum 1.6.2007, dokedy sa dá prihlásiť za zvýhodnené štartovné. Pri vypĺňaní prihláškového formulára používajte prosím diakritiku a hlavne vypĺňajte všetky potrebné údaje.

Na stránke pribudli ďalšie logá partnerov. Zoznam však ešte stále nie je kompletný ! Odporúčame Vám pozrieť nový odkaz Sprievodný program, kde nájdete informácie koho v Súľove uvidíte, ako sa budete môcť zabaviť a aj to, aké špeciálne ponuky pre Vás jednotlivé firmy pripravili. TOP TREND Piešťany, zabezpečovateľ pitného režimu AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly Vám ponúka možnosť objednať si zvýhodnené balíčky výživových doplnkov ENERVIT. Pri stánku firmy VELOSPRINT Žilina budete môcť otestovať vybrané modely bicyklov AUTHOR.

17.3.2007

Tak a už máme na webe zverejnených aj Partnerov AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Tento zoznam však ešte nie je kompletný ! Snažíme sa pre Vás pripraviť čo najlepšie podmienky, množstvo cien a atraktívny sprievodný program.

Teší nás, že 38 dní po spustení nového webu hlási počítadlo už 7.850 prístupov unikátnych návštevníkov. Ak máte chuť sa ku niečomu vyjadriť, napíšte to prosím do nášho fóra. Je možné, že zbadáte chybičky, ktoré ušli nám... Ďakujeme.


7.2.2007

Vitajte na nových stránkach AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Po 4 rokoch nastal čas posunúť úroveň designu a informačnej hodnoty o kus ďalej. Organizátori zo združenia SCK CYKLO TOUR Súľov a obce Súľov – Hradná dúfajú, že Vás nová www.cyklotour.sk zaujme a prinesie Vám viac potrebných informácií.

Už v novembri 2006 sme avizovali jednu výraznú zmenu. 9. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly má nový termín - 23. jún 2007 ! Vďaka presunu podujatia na neskoršie obdobie stúpla pravdepodobnosť dobrého počasia a zároveň sa vyhneme termínovej kolízii s horolezeckým zrazom a tým pádom preplneniu obce Súľov. Bikemaratón už prerástol do rozmerov, pri ktorých potrebuje voľné pole pôsobnosti...

Pre účastníkov, ich sprievod a samozrejme aj divákov budujeme príjemné a kompaktné zázemie s bohatou ponukou občerstvenia a samozrejme pripravujeme pestrý sprievodný program. Popri predajnej výstave, detských cyklosúťažiach a POPPER pivných súbojoch sa po ročnej pauze opäť predstaví známy český showman – SPACEMAN. Už teraz Vám však vieme povedať, že sa môžete tešiť aj na koncert dvojnásobnej držiteľky slovenského Zlatého slávika - Zuzany Smatanovej !

Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne túto sekciu, v ktorej budeme zverejňovať novinky z prípravy podujatia. Na prihlásenie Vám odporúčame prihláškový on-line systém s kontrolou Vašich údajov a platieb. Ak rozmýšľate, či sa oplatí prísť a chcete vedieť, ako to doteraz v Súľove prebiehalo, pozrite si históriu, v ktorej nájdete bohaté fotogalérie a reportáže z minulých ročníkov. Ak ste fanúšikmi satelitnej navigácie, môžete si stiahnuť GPS dáta všetkých 3 trás a predstavu o reliéfe krajiny Vám určite upresnia panoramatické 3D mapy.

Účastníci z ČR môžu opäť využiť účet v eBanke, na ktorý budú môcť pohodlne platiť štartovné bez vysokých poplatkov a nebude ani potrebné posielať doklad o platbe štartovného. Všetky platby budeme denne aktualizovať v prihláškovom on-line systéme. Pri platbe štartovného jednou sumou za viacerých účastníkov je potrebné poslať e-mailom ich menný zoznam aj s rozpisom štartovného !

Aj v tomto roku sme pre Vás pripravili s cyklistikou súvisiaci praktický darček. Veď uvidíte. Pamätné tričko 2007 s novým designom si môžete objednať v prihláške. Cena za tričko – 160 Sk nie je zahrnutá v štartovnom a účastníci ju platia až pri prevzatí trička na prezentácii. POZOR ! Kto mal v roku 2006 zaplatené štartovné a kvôli neúčasti si neprevzal minuloročný darček – ponožky AUTHOR, môže si ich vyzdvihnúť na prezentácii podujatia v Súľove. Ich výdaj prebehne podľa zoznamu v databáze. Neváhajte a hláste sa ...

Upozornenie! Na korešpondenciu už prosím nepoužívajte poštovú adresu do Súľova. Kontaktná a poštová adresa je tu. Ďakujeme za porozumenie.

Trasa bikemaratónu vedie chráneným územím, preto Vás prosíme o ohľaduplnosť ku prírode a jej obyvateľom.

Za organizátorov z SCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeň a svojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na Vašu účasť!