2010 - 12.ročník MTB
There are no translations available.

04.01.2011

 

           V dňoch 18. a 19. júna organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov spolu s obcou Súľov - Hradná 12. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár. Jeho priebeh malo na starosti 220 dobrovoľných usporiadateľov, z toho 80 len na križovatkách !!! Všetkým im patrí naša vďaka. Bez Vás by to nešlo priatelia...

Čím bol tento ročník výnimočný? Opäť si nás počasie vychutnalo... Po upršanom roku 2009 sme si mysleli, že sa nad nami počasie zľutuje. Celonočný lejak však s už takmer vysušenou traťou urobil svoje. V piatok večer po prezentácii svietil v databáze údaj: 908 predbežne prihlásených zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska, pričom sa v tento posledný deň na prihlásenie už takmer nikto nový osobne na prezentácii neprihlásil. V roku 2008, keď bolo pekne to pritom bolo cca 250 nových ľudí... Na štart sa preto vďaka skvelému počasiu postavilo len 646 odvážlivcov. Do cieľa nakoniec prišlo 525 bikeriek a bikerov. Všetkým gratulujeme ku krásnemu výkonu!

Na Súľovskom námestí od rána fungovala predajná výstava, na ktorej boli špecializované stánky s cyklistickými doplnkami, oblečením, výživou, literatúrou, suvenírami a samozrejme aj občerstvenie. Veselo bolo aj na trasách na občerstvovacích staniciach v Podhorí, v Malej Čiernej, vo Vrchteplej, v Hrabovom, v Hričovskom Podhradí, v Paštinej Závade a v Lietavskej Závadke. Popri tom vystúpili dievčenská tanečno-spevácka formácia HIP CHICKS a country kapela ZÁLESÁCI. Hlavným bodom večerného sprievodného programu bol koncert kapely WADDA

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly: „...aj to je cesta ku zdraviu!“ patrí náš obdiv. Teším sa na stretnutie s Vami na štarte 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly.

                                  

Slavomír Strečanský

SCK CYKLO TOUR Súľov

 

b_150_150_16777215_0___images_stories_cyklotour_IMG_6908_web.jpg

 

 

 

 

 

Podujatie podporili:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, časopisy VELO a CYKLOMAG, www.mtbiker.sk, www.bikemagazin.sk, www.cykloserver.cz, www.bikezone.cz, www.mtbs.cz a www.cyklomania.sk

Hlavní reklamní partneri: TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a športová výživa ENERVIT, prírodná kozmetika SPORTIQUE, UNIQA POISŤOVŇA a.s., WALMARK – ARTHROSTOP, TELEFONICA O2, BAUMIT SLOVENSKO, Pivovar POPPER Bytča, športové oblečenie NEWLINE, TREK SPORT, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, LEADER GASKET Bytča, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, POSAM – užitočné technológie, rukavice IRONCLAD, ponožky MOOSE, VELOSPRINT Žilina, reklamná agentúra ARAVIS, CA CYKLO TOUR

Reklamní partneri: KA-METAL Žilina, ATLANTA Žilina, DEXWOOD Žilina, Hotel DIPLOMAT Rajecké Teplice, TESCOMA, STREDOSLOVENSKÁ ENERGETIKA Žilina, BD FOAM fyziomatrace - Žilina, KRPA SLOVAKIA Bytča-Hrabové, NEDOROST Žilina, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, SPORT 2000 - WßW Žilina, RANČ Súľov, PD VLÁRA Nemšová, TOI TOI & DIXI Žilina, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CAMPING GAZ Žilina, X-LIVE Zlín, Ing. MILAN KALAŠ Bytča, SPORT TIMING Kežmarok, CHATA KINEX Súľov a EURONICS - ASTEL Bytča

Mestské a obecné úrady: Žilina, Bytča – Hrabové, Súľov, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Lietava, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Jablonové, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Manín Považská Teplá, Hostinec Varhaníková - Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda - Malá Čierna

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít.

 

 

07.07.2010

Ospravedlňujeme sa za dočasné obmedzenia a nedostatky vo funkčnosti webstránky. Hackerom sa podarilo napadnúť server poskytovateľa nášho webhostingu a premazať nejaké dáta...

Ďakujeme za porozumenie.

 

 

17.06.2010

Tu sú informácie o prezentácii a aj o ďalších veciach, spojených s 12. ročníkom AUTHOR bikemaratónu Súľovské skalyINFO 1 a INFO 2 a aj orientačná mapka centra bikemaratónu.
 

Toto je pravdepodobne posledná aktualizácia pred štartom. Na čo by sme v nej opäť nemali zabudnúť? No samozrejme na počasie. Každý máte svoje otestované stránky, takže škoda Vám dávať konkrétny tip. Tešíme sa na stretnutie s Vami na štarte 19.6. v Súľove.


15.06.2010

V sekcii Trasy sme zverejnili upravenú mapu trás, ktorá zobrazuje zmeny v úvode trasy 95 km. Týkajú sa vypustenia slučky okolo Lietavského hradu a okolia Podhoria a Babkova. Výškový profil ešte nie je zmenený, ale textový popis trás už je aktualizovaný! Najdlhšia trasa bude cca o 3 kilometre kratšia a ubudnú aj nejaké výškové metre. Nové úseky sú však krajšie a odolnejšie voči nástrahám počasia.

Počasie sa nám opäť postaralo o zábavu. Nedeľná búrka so silným vetrom nahádzala na vyčistenú trasu zopár "stromčekov", takže majte prosím strpenie. Postupne ich budeme odstranovať...

Zajtra, t.j. v stredu večer zverejníme dôležité informácie týkajúce sa zmien v parkovaní a hygiene, preto Vám odporúčame sledovať aktuality. A ešte upozornenie ku platbe štartovného. Pokiaľ ste ho platili, ale nemáte úhradu zaznačenú, prípadne suma platby nebola správna, zoberte si so sebou na prezentáciu radšej doklad o platbe. Máme totiž zopár neidentifikovateľných platieb na účte. 

No a na záver info o hlavnej cene v tombole. Bude ňou bicykel AUTHOR TRACTION.


12.06.2010

Dnes sme dokončili čistenie trás 12. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Ešte ostáva vykosenie pár lúk, čo by malo prebehnúť pravdepodobne v pondelok a trasy sú pripravené definitívne. Značíme klasicky až v piatok a značenie budeme určite opravovať aj v sobotu ráno, lebo dobráci sa nájdu vždy !!!

A teraz zopár fotografií z vyčistených úsekov: zjazd zo sedla Javor, zjazd do kaňonu pri Paštinej Závade 1, 2, klopená zákruta v zjazde do Lietavskej Závadky, zjazd zo sedla Roháč.

Zajtra ideme na prehliadku nového úseku najdlhšej trasy. Cca v urotok zverejníme mapu s upravenou najdlhšou trasou. Ten nový úsek ale nebude jediná úprava. Viac v utorok večer.

Pripomínam ešte jednu dlhodobú akciu . Účastníci zájazdov CA CYKLO TOUR majú základné štartovné na AUTHOR bikemaratóne Súľovské skaly doživotne gratis ! Na túto sezónu sú ešte 3 voľné miesta na zájazdoch.


06.06.2010

Zajtra odchádza výrobcovi našich pamätných suvenírov, firme NYNA, objednávka na rukávy, nohávy, dresy a kraťasy. Ešte však stále máte máte možnosť do stredy večera (9.6.) doobjednať, ale je potrebné to dovtedy aj uhradiť, hocičo z tohto sortimentu. Pár kusov stihnú dorobiť. Sumy sú uvedené v sekcii Suveníry. Ale pozor, všetky objednávky, t.j. aj na rukávy a nohávy sú možné už len e-mailom. Rukávy + nohávy stoja 28 € a túto sumu je potrebné pripočítať ku aktuálnemu štartovnému, t.j. 95 km a 50 km - 16 € a 25 km - 14 €.

Stredné sumy štartovného je potrebné uhradiť do 11.6.! Taktiež, kto nestihol uhradiť najnižšie základné štartovné do 1.6., má samozrejme možnosť uhradiť stredné sumy štartovného do 11.6. Od 12.6. sa dá prihlásiť na trasy 95 km a 50 km už len za štartovné 20 € a na trasu 25 km za 18 € !! Každý účastník však na prezentácii dostane všetky darčeky od sponzorov.

Ak ste platili štartovné, ale nemáte úhradu zaznačenú, prípadne pokiaľ v zozname prihlásených máte na konci svojhom riadku symbol ?, čo znamená, že nesedí výška Vašej platby s požadovaným štartovným, kontaktujte nás e-mailom s uvedením spôsobu a dátumu platby a jej variabilným symbolom. Máme zopár neidentifikovaných platieb poštovou poukážkou na účet. Túto možnosť sme však výslovne neodporúčali. Máme aj 3 prípady platby bez prihlásenia.

Pevne veríme, že počasie sa ide umúdriť. Od pondelka začíname s čistením trás. Skôr to žiaľ nešlo. Ale na termín 12. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly - 19.6., bude všetko nachystané !

Priebežne tu budeme zverejňovať aktualizácie z príprav podujatia. Dôležité zmeny sa budú týkať rozmiestnenia jednotlivých organizačných miest (parkovanie, sprchy...)! Sledujte nás naďalej.


21.05.2010

Pomaly ale isto sa bliži počet prihlasených na 12. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly ku číslici 200. Ako vidno, počasie úraduje. Pripomínam Vám blížiacu sa uzávierku prihlášok s pamätnými suvenírmi. Dres 2008, nohavice 2009 a aj  tohtoročné rukávy a nohávy sa dajú objednať len do 1.6.!! Do tohto termínu je potrebné aj uhradiť prislúchajúce štartovné.

Medzi partnerov podujatia pribudla spoločnosť WALMARK, ktorá venuje každému účastníkovi 2 tabletky produktu ARTHROSTOP HYAL.

UPOZORNENIE: V termíne 22. - 30.5. som so zájazdom CA CYKLO TOUR pri Lago di Garda. Vopred sa ospravedlňujem za možné mierne oneskorenie aktualizácií platieb. Ďakujem za porozumenie.

Slavomír Strečanský


16.04.2010

V sekcii Suveníry sme zverejnili design pamätného trička 2010. Cena 6 € nie je zahrnutá v štartovnom a platí sa pri jeho prevzatí na prezentácii ! Bikerom dávame do pozornosti skvelé ubytovanie v blízkosti Slovenského Raja. Radi by sme Vás upozornili na exkluzívnu ponuku nohavíc a dresov značky NEWLINE len pre účastníkov AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly, ktorá sa bude na bikemaratóne prezentovať predajným stánkom.


01.04.2010

Práve sme spustili nový internetový prihláškový systém na 12. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Nemajte obavu, nie je to 1.apríííl ! Tak neváhajte a hláste sa.

Želáme Vám príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov a veľa veľa pohodových tréningových kilometrov. Tešíme sa na stretnutie v Súľove. 

SCK CYKLO TOUR Súľov


16.03.2010

12. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa blíži. SCK CYKLO TOUR Súľov a obec Súľov - Hradná pre Vás v spolupráci s mediálnymi a reklamnými partnermi opäť pripravili atraktívny program a množstvo hodnotných cien. Nezabudnite si poznačiť aktuálny termín: 19.6.2010!

Podujatie je zaradené do prestížnej iVELO Bikemarathon série 2010 a aj novej Valašskopovažskej MTB série 2010. Záštitu nad 12. ročníkom podujatia prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár.

Pevne veríme, že minuloročná „vodná nádielka“ sa už nezopakuje a magická hranica 1000 ľudí v tomto roku konečne padne J.

Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne našu stánku, na ktorej nájdete aktuálne informácie, podrobný popis trás, množstvo reportáží a fotografií z minulých rokov. Na želanie účastníkov sme pridali nové kategórie

Aj teraz sme pre Vás pripravili s cyklistikou súvisiaci praktický suvenír. Ku cyklistickému dresu 2008 a minuloročným nohaviciam tento rok pridávame ako hlavný suvenír designovo zladené návleky na ruky a nohy, alebo inak povedané: rukávy a nohávy. Dodávateľom je opäť firma NYNA. Dresy i obmedzené množstvo kraťasov je možné doobjednať aj v tomto roku! Dres stojí 27 € / 745 CZK a nohavice 35 € / 965 CZK. Obidva suveníry sa objednávajú e-mailom, v ktorom uvediete veľkosti, počet kusov a celkovú sumu, ktorú platíte. Tieto suveníry sa platia vopred pri objednávke a spolu jednou sumou so štartovným. Rukávy a nohávy sa objednávajú ako komplet v cene 28 € / 770 CZK + štartovné cez prihláškový systém. Ak však máte záujem len o jeden z týchto suvenírov, t.j. samostatné rukávy (11 € / 300 CZK), alebo samostatné nohávy (18 € / 500 CZK) objednajte ich prosím e-mailom, v ktorom uvediete veľkosti, počet kusov a celkovú sumu, ktorú platíte. Aj tieto suveníry sa platia vopred pri objednávke a spolu jednou sumou so štartovným. Podrobné informácie o všetkých produktoch nájdete pod odkazom Suveníry. Uzávierka na objednávku suvenírov je: 1.6.2010.

Na každého účastníka čaká pri prezentácii praktická náhradná duša AUTHOR. Svoje fľaše si opäť budete môcť naplniť ešte pred štartom v stánku firmy TOP TREND Piešťany, zabezpečujúcej pitný režim nápojom ENERVIT. Od tejto firmy dostanete aj 2 energetické tabletky ENERVIT GT a vzorku kozmetiky SPORTIQUE, konkrétne ochranný krém Century Riding Cream.

Pripravili sme samozrejme aj pamätné tričko 2010. Cena za tričko – 6 € nie je zahrnutá v štartovnom a účastníci ju platia až pri prevzatí trička na prezentácii!

Aj v tomto roku prikročíme k rozdeleniu štartujúcich na trase 50 km do 2 vĺn. Prvá vlna bude určená pre cca 300 pretekárov s ambíciou na popredné umiestnenie. Záujem o štart v prvej vlne uveďte do poznámky v prihláškovom systéme s uvedením dosiahnutého výsledku v minulých 2-3 rokoch! Čas sa meria pre každú vlnu samostatne.

Účastníci, ich sprievod a samozrejme aj diváci sa môžu tešiť na sprievodný program: predajnú výstavu, jazdenie na koňoch, detské cyklojazdy zručnosti, KOFOLA nealko súťažie, POPPER pivné súboje. Už teraz Vám však vieme povedať, že sa môžete tešiť na vystúpenie dievčenskej tanečno-speváckej formácie HIP CHICKS, country kapely ZÁLESÁCI a večer bude patriť koncertu žilinskej hudobnej formácie WADDA. Program budeme samozrejme aktualizovať !

Upozornenie ! Trasy vedú chráneným územím, preto Vás prosíme o ohľaduplnosť ku prírode a jej obyvateľom. Niektoré úseky sú prejazdné len v rámci bikemaratónu !

Za organizátorov z SCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeň a svojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na Vašu účasť!
 

Slavomír Strečanský
SCK CYKLO TOUR Súľov