2015 - 17. ročník MTB
There are no translations available.

Vážení športoví priatelia !

 

20.09.2015

1. ročník Detského cyklomaratónu v Súľove je úspešne za nami. Na štart sa postavilo 96 detí. Sobota nakoniec vôbec nebola taká škaredá, ako to podľa predpovedí vyzeralo. Po nočnej búrke bola Lúka pod skalami úplne v pohode. Moderátorom akcie bol sám šéf Detskej Tour Petra Sagana - Peter Zanický. Ďakujeme rodičom, že svoje ratolesti do Súľova priviedli. Veríme, že si to mládež užila smiley Výsledky nájdete tu.  Fotografie nájdete na našom FB. A tiež osobne ďakujem skvelej partii, ktorá akciu pomohla zrealizovať. Tak na budúci rok na Lúke pod skalami opäť dovidenia.

 

17.09.2015

Práve sme zverejnili informácie o organizácii a parkovaní na 1. ročníku Detského cyklomaratónu v Súľove. Sledujte aj náš Facebook. Tešíme sa na stretnutie v Súľove.

 

09.09.2015

Už sme zverejnili propozície Detského cyklomaratónu v Súľove, ktorý je záverečnými pretekmi Detskej Považskej cykloligy. V Súľove prebehne aj slávnostné vyhodnotenie cykloligy. Pri prihlasovaní na tieto preteky sa prosím riaďte postupom v propozíciách. V týždni pred pretekmi zverejníme na stránke Detského cyklomaratónu informácie o prezentácii, príjazde ku areálu a parkovaní. Tešíme sa na stretnutie v Súľove v sobotu 19.09.2015. Tak neváhajte a hláste svoje deti sad

 

29.07.2015

Tak a je to tu. Práve sme zverejnili propozície 1. ročníka Behu Súľovskými skalami a spustili sme aj internetový prihláškový systém. Stránka bude v priebehu týždňa doplnená o nové odkazy na jednotlivé sekcie tak, ako je to na stránke AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. Kontakt na organizátora nájdete zatiaľ tu. Onedlho doplníme aj presný popis trasy.

Zriadili sme aj samostatnú stránku na facebooku, kde budú tiež zverejňované novinky z prípravy podujatia. Tak neváhajte a hláste sa. Tešíme sa na stretnutie v Súľove 17.10.2015.

 

09.07.2015

Termín 18. ročníka AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly je po dohode s organizátormi Púchovského MTB maratónu posunutý na staronový dátum: 25.06.2016. Sekcie Fotogalérie a Reportáže sú po včerajšku aktualizované. Pribudlo cca 400 fotiek z trasy 25 km a oficiálne video 2015.

A nezabudnite, na jeseň pripravujeme 2 nové akcie: Detské cyklistické preteky v sobotu 19.09.2015 a 1. ročník BEHU Súľovskými skalami, ktorý má termín 17.10.2015.

Tešíme sa na stretnutie s Vami v Súľove.

 

22.06.2015

V dňoch 19. a 20. júna organizovali SCK CYKLO TOUR Súľov, ARAVIS, s.r.o. a obec Súľov - Hradná 17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. Záštitu nad podujatím opäť prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár, ktorý sa ho aj aktívne zúčastnil. O spokojnosť účastníkov a bezproblémový priebeh sa staralo cca 200 dobrovoľných usporiadateľov! Všetkým im patrí naša vďaka. Bez Vás by to nešlo priatelia...

Po minuloročnom ideálnom počasí to tento rok až tak ružovo nevyzeralo. Predpoveď hlásila dážď po obidva dôležité dni a v piatok to naozaj prišlo. Doobedný dážď sa podpísal na prihlasovaní a ani slnečné poobedie s tým už moc nenarobilo. Ale aj tak v databáze svietilo cca 1073 prihlásených zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Litvy, Veľkej Británie, Južnej Kórey a Juhoafrickej republiky. Na štart sa v sobotu ráno nakoniec postavilo rovných 900 odvážlivcov. Mýtická tisícka opäť odolala, ale veríme, že snáď raz padne. Preteky sa chvalabohu obišli bez vážnejších zranení. Všetkým účastníkom gratulujeme ku krásnemu výkonu!

Celkovým víťazom trasy 78 km sa stal známy český pretekár Karel Hartl z KELLYS BIKE RANCH TEAM. Strednú trasu 48 km vyhral Ondřej Fukala z týmu Valach MTB. Trasu 25 km štvrtý krát po sebe vyhral Ivan Rehák z týmu KŠN Janík R&P. 

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly: „...aj to je cesta ku zdraviu!“ patrí náš obdiv. Teším sa na stretnutie s Vami na štarte 18. ročníka.

                                  

Slavomír Strečanský

SCK CYKLO TOUR Súľov

                                                                                 

17.ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovske skaly podporili:

Generálni reklamní partneri:

UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Značka ŠKODA

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, časopis BIKER, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.bikepoint.sk

Hlavní reklamní partneri: WIN s.r.o. – doplnky výživy NUTREND, ŠKODA FINANCIE – Volkswagen finančné služby,  BENET SK Predmier – autodoplnky a disky, VAVRYS - športové oblečenie CRAFT, WALMARK – produkty PROENZI, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, reklamná agentúra ARAVIS, CA CYKLO TOUR, Žilinský samosprávny kraj a Bratislava Region Tourism

Reklamní partneri: BAUMIT SLOVENSKO, FOTOSERVIS HVIEZDA, KRYO SAUNA Žilina, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, CONAN s.r.o. – GPS zariadenia značky GARMIN,  ADAMO – zdravé cyklosedlo, UVEX, LEADER GASKET TECHNOLOGIES Bytča, TOI TOI & DIXI Žilina, SHOCART Vizovice, X-LIVE SPORT Zlín, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, PRIEČKO – práce z lana, OZ KONE SÚĽOV, EURONICS - ASTEL Bytča a CYKLOSHOP.SK

Mestské a obecné úrady: Súľov, Bytča – Hrabové, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Manín Považská Teplá, Hostinec Varhaníková- Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda- Malá Čierna, Horská záchranná služba Malá Fatra, Základná škola Súľov.

ĎAKUJEME !

 

18.06.2015 - 01.00 hod.

Zverejňujeme poslednú plánovanú aktualitu pred štartom 17. ročníka AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. V tejto chvíli je stav prihlásených 914. Značenie trás a ich záverečné čistenie budeme robiť už dnes a v piatok. Prečítajte si prosím podrobne nasledovné intormácie v tabuľke. Tu je aj orientačná mapa organizačného centra v Súľove.

b_150_150_16777215_0___images_stories_cyklotour_INFO_1_bike_2015_web.jpg b_150_150_16777215_0___images_stories_cyklotour_INFO_2_bike_2015_web.jpg b_150_150_16777215_0___images_stories_cyklotour_orientacna_mapa_2015_web.jpg

 

Prosím, rešpektujte značenie príjazdovej cesty do Súľova v smere od Považskej Bystrice. Nepoužívajte skratku okolo PD Predmier, lebo je to úzka cesta a na ťažko riešiteľnú zápchu stačí jedno auto v protismere.

V sekcii ceny sme doplnili ceny v tombole a zverejnili sme aj foto jedinečných cien pre víťazov. To, o čo sa snažia jadroví fyzici celé desaťročia, sa v Súľove stalo skutočnosťou. Na MTB urýchľovači v Súľovských skalách si len tí najrýchlejší - víťazi polapia Higgsov Bozón... Roman Roman, kde ty na tie nápady chodíš :-)

Tešíme sa na stretnutie s Vami na 17. ročníku AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly v nádhernom prostredí Súľovských skál.

 

14.06.2015 - 19.00 hod.

Už zajtra - v pondelok 15.06. o polnoci je uzávierka strednej hodnoty štartovného - na 17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. Po tomto dátume bude prihláškový systém ponúkať už len najvyššiu hodnotu štartovného. Stav prihlásených je v tejto chvíli - 734. Opäť Vám chceme vyjsť v ústrety, preto budeme akceptovať príjem stredného štartovného aj v utorok 16.06., aby stihli prejsť pondelkové príkazy na úhradu. Prihlásení od 16.06. môžu platiť najvyššiu hodnotu štartovného dvoma spôsobmi. Buď priamo na prezentácii a to aj v sobotu 20.06., alebo pokiaľ si chcete na prezentáciilen vziať číslo s čipom a tašku s darčekmi od partnerov, môžete ešte zaplatiť toto najvyššie štartovné bankovým prevodom. POZOR! Najneskôr do stredy 17.06. - 20.00 hod., aby stihlo prebehnúť na účty do termínu štartu. Prosíme Vás, neplaťte poštovým šekom na adresu a už vôbec nie šekom na účet, lebo tieto platby idú 3 dni ! Nárok na všetky darčeky od našich partnerov majú aj prihlásení v posledný deň, kedy akceptujeme prihlášky - piatok 19.06. Podrobnosti nájdete v sekcii technické podmienky. Overte si prosím svoju platbu štartovného cez zoznam prihlásených v prihláškovom systéme. Ak je Vaša platba v poriadku, máte svoje meno zobrazené zelenou farbou a na konci riadka je fajka. Nezaplatení účastníci sú zobrazení červenou farbou a na konci riadka je krížik. Ak má Vaša platba nedoplatok, alebo preplatok, na konci riadka je oranžový otáznik.

Tiež by sme chceli avizovať tentokrát už definitívny termín Detských cyklistických pretekov - sobota 19.09.2015. Nedeľný termín je obsadený inými detskými pretekmi, s ktorými by sme neradi kolidovali. To je inak fajn, detských pretekov je ako maku :-)   

Po prvý krát v histórii musíme avizovať zmenu jednej trasy takto tesne pred pretekmi. Úsek trasy 88 km, medzi kilometrami 69,5 a 72, čo je zjazd do Paštinej Závady od križovatky s trasou 48 km, je žiaľ v tak zúfalom stave, že nie je bezpečné tadiaľto pustiť preteky. Vplyvom bohatej snehovej nádielky, dažďov a aj ťažbe je tento mimoriadne atraktívny úsek vymletý, zanesený blatom, lístím, kamením a konármi. Je ťažké ho prejsť peši, nieto ešte na bicykloch. Aktuálne parametre najdlhšej trasy teda sú: 78 km / 2500 m. V nočných hodinách zverejníme upravenú mapu trás. Čistenie trás pokračuje podľa plánu, máme už kompletne vymaľované, ostáva ešte prekosenie dlhých lúk a ich následné vyhrabanie. Sledujte náš facebook, kde pravidelne zverejňujeme zábery a aktuality z prípravy podujatia. Tak neváhajte a hláste sa.

 

04.06.2015 - 11.00 hod.

Prvá uzávierka prihlášok je už pár dní za nami. Stav prihlášok na 17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly je v tejto chvíli - 526. Aby nenastali komplikácie so štartovným, je potrebné uhrádzať už strednú hodnotu štartovného. Prosíme Vás, neplaťte poštovým šekom na účet, lebo tieto platby idú 3 dni a pokiaľ nepríde z pošty avízo, nevieme, kto túto sumu poslal! Máme 4 neidentifikovateľné platby štartovného, ktoré prišli poukážkou na účet... Nárok na všetky darčeky od našich partnerov majú aj prihlásení v posledný deň, kedy akceptujeme prihlášky - piatok 19.06. Svoju platbu štartovného si môžete overiť tak, že sa pozriete do zoznamu prihlásených v prihláškovom systéme. 

Práve sme vydali aktuálny stiahnuteľný bulletin podujatia.

Pri vypĺňaní prihláškového formulára si nezabudnite zaznačiť aj Vaše číslo na mobil. V spolupráci s časomierou VOS-TPK Vám prinášame službu cieľová SMS s Vašim časom a poradím v kategórii. SMS je bezplatná. Aj tento rok budete mať možnosť stiahnúť si svoj pamätný diplom s Vašim časom, menom a trasou cez internetovú stránku časomiery: www.sportsofttiming.sk, po kliknutí na výsledky AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly a potom na odkaz on-line výsledky.

Od zajtra začíname s prípravou trás. Povrchy sú po zime v celkom dobrom stave. Úpravy bude vyžadovať úsek trasy 88 km, zhruba okolo 70. km - zjazd do Paštinej Závady od križovatky s trasou 48 km a tak isto musíme zrealizovať aj napojenie na nový úsek v lokalite Javor. Poľnohospodárske družstvo Predmier a Agrofin Dolný Hričov nám opäť prekosia lúky, my ich samozrejme hrabľami prebehneme a taktiež vyčistíme a vyhrabeme záverečný zjazd zo sedla Roháč. Počasie nám zatiaľ praje. Snáď nám to vydrží :-) Tak neváhajte a hláste sa.

Radi by sme Vás ešte pozvali v sobotu 6. júna do Veľkých Karlovíc (CZE) na 3. preteky Česko Slovenskej MTB TOUR 2015 - Karlovský Pepi maraton.

 

 

Cyklotour

 

Cyklotour

 

09.05.2015

Aktualizovali sme sekcie Ceny a Sprievodný program 17. ročníka AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. V sekcii Trasy už máme pri trase 48 km nový profil aj GPS záznam so zmenou v lokalite Javor. V tombole sú prvé dve ceny bicykle AUTHOR a ŠKODA, no vyhrať toho môžete oveľa viac.

O týždeň, v sobotu 16.mája, sa môžete zúčastniť ŠKODA maratónu Marikovskou dolinou so štartom a cieľom v Udiči, ktorý je druhým podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR a zároveň aj prvým podujatím Česko Slovenskej MTB Tour 2015. Videopozvánku na podujatia ŠKODA BIKE OPEN TOUR si môžete pozrieť na jej novom Youtube profile.

Na príprave nového webu intenzívne pracujeme. BEH Súľovskými skalami so štartom 17.10.2015 má už zamerané a vlastníkmi pozemkov odsúhlasené všetky 3 trasy. Ich parametre sú: 5,5 km/180 m prevýšenia, 12,3 km/580 m a 24 km/1050 m. Máte sa naozaj na čo tešiť :-)

 

18.04.2015

Práve dnes štartuje ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 prvou akciou - ŠKODA Svätojurským MTB maratónom. Veríme, že si fajn zajazdíte, zabavíte sa a radi prídete aj na ďalšie podujatia tejto série.

 

30.03.2015 - 12.00 hod.

Práve sme spustili internetový prihláškový systém na 17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly. Prečítajte si prosím pozorne propozície a upozornenia vo formulári prihlášky. Priebežne budeme pridávať informácie z prípravy podujatia. Sekcie CENY a SPRIEVODNÝ PROGRAM sú ešte v príprave. Radi by sme pripomenuli, že účastníci zájazdov CA CYKLO TOUR majú doživotne grátis základné štartovné na AUTHOR ŠKODA bikemaratóne Súľovské skaly a aj na Behu Súľovskými skalami. Tešíme sa na stretnutie v Súľove 20.06.2015! Tak neváhajte a hláste sa.

 

09.03.2015

17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly sa blíži. SCK CYKLO TOUR Súľov, ARAVIS, s.r.o. a obec Súľov - Hradná pre Vás v spolupráci s mediálnymi a reklamnými partnermi znova pripravili atraktívny program a množstvo hodnotných cien. Nezabudnite si poznačiť aktuálny termín: 20.06.2015! Zároveň intenzívne pracujeme na príprave 1. ročníka BEHU Súľovskými skalami, ktorý má termín 17.10.2015. Cca o mesiac spustíme novú verziu webu všetkých našich podujatí.

AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly je opätovne zaradený do ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015, do staronovej Česko Slovenskej MTB TOUR 2015 a aj do Slovenského pohára MTB maratónov. Záštitu nad 17. ročníkom podujatia opäť prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár. Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne stránku podujatia a Facebook, kde nájdete aktuálne informácie, množstvo reportáží a fotografií z minulých rokov. Internetový prihláškový systém spúšťame 30.03.2015!

Na každého účastníka čaká pri prezentácii praktická fľaša AUTHOR, ktorú si budete môcť naplniť ešte pred štartom v stánku značky NUTREND. Od tejto značky dostanete do štartovného balíčka aj energetický gél a tyčinku. Od značky ŠKODA dostane každý účastník cyklistické ponožky. Účastníci trasy 88 km dostanú naviac aj náhradnú dušu AUTHOR.

V sekcii TRASY sme už zverejnili upravenú mapu trás aj s profilmi. Oproti minulým rokom sa na spoločnom úseku trás 88 km a 48 km za lokalitou Javor dostanete aj na územie Národnej prírodnej rezervácie Súľovské skaly! Zmena je detailne rozpísaná v popise trasy 48 km.

Pre účastníkov, ich sprievod a samozrejme aj divákov je pripravená predajná výstava, detské cyklojazdy zručnosti, KOFOLA nealko súťaže a POPPER pivné súboje a v prípade dobrého počasia jazdenie na koňoch,. V Súľove na námestí pred Kultúrnym domom predvedú svoje umenie chalani z teamu BIKESHOW.SK. Aj tento raz príde osobne Majster sveta a Majster Európy v cyklotriale v kategórii ELITE - ŠTEFAN PČOLA!  Tak neváhajte a hláste sa ...

Za organizátorov z SCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeň a svojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na Vašu účasť!

Slavomír Strečanský

riaditeľ podujatia

 

03.02.2015

V tomto roku sa SCK CYKLO TOUR Súľov podujalo organizovať okrem AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly aj dve nové podujatia. 14.06.2015 to budú premiérové Detské cyklistické preteky v Súľove v kategóriách, aké sú v Detskej tour Petra Sagana. Do tejto skvelej série by sme sa radi zapojili v roku 2016! V tomto roku vzniká aj nový detský seriál: Detská Považská cykloliga. Bližšie info budeme zverejňovať priebežne. V blízkej dobe nás čaká úprava webových stránok aj facebooku.

Druhou pripravovanou akciou je BEH Súľovskými skalami. Termín je 17.10.2015, Práve sme vo fáze kompletizácie trás. Budú celkom 3 v dĺžkach: 6 km, 12 km a cca 30 km. Od CHKO Strážovské vrchy máme povolené využiť aj turistické trasy v Národnej prírodnej rezervácii Súľovské skaly, takže sa máte na čo tešiť! Sledujte nás naďalej !

 

21.01.2015

Prípravy 17. ročníka AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly v nádhernom prostredí Súľovských skál sú v plnom prúde. Podrobnejšie info budeme zverejňovať priebežne. Sledujte nás naďalej. Tešíme sa na stretnutie v Súľove 20.06.2015.

 

P.S.: Súľovské skaly v plnej paráde

Image Image
Image Image

 
 

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image

 

 
«StartZurück1234WeiterEnde»

Seite 1 von 4