4.ročník AUTHOR Fatransko - Strážovského MTB cyklomaratónu
There are no translations available.

MTB 100 / 50 km, 2000 / 1000 m prevýšenie

Sobota 8.júna 2002 bola dňom D1 pre SCK CYKLO TOUR Súľov - organizátora 4.ročníka AUTHOR Fatransko - Strážovského MTB cyklomaratónu. Predpoveď počasia však neveštila nič dobré a v piatok, deň pred štartom, na Rekreačné stredisko Drienok v Mošovciach od rána padali hektolitre vody. Na preteky bolo dopredu prihlásených vyše 200 bikerov a mnohí čakali, ako to bude vyzerať práve v dané dva dni. A tak poslednú možnosť sa prihlásiť v piatok využilo len okolo 30 odvážlivcov...
Sobota našťastie už upršaná nebola. O 9.30 hod. vyrazilo na trasu 104 km 37 bikerov a medzi nimi aj jedna žena! Absolvovať 50 km dlhý, miestami premočený okruh medzi Mošovcami, Čremošným a Hájom hneď dva krát, to chcelo poriadnu dávku energie a odvahy. Klobúk dolu! O 10.15 hod. sa potom na zdolávanie nástrah inak nádhernej prírody Veľkej Fatry vydalo o poznanie početnejšie štartovné pole trasy 53 km. Spolu štartovalo 200 ľudí. Na kratšej trase boli 4 a na dlhej 9 občerstvovačiek. Jedla a pitia bolo dosť, veď organizátori boli nachystaní na 450 ľudí... Celkovým víťazom trasy 53 km sa stal Pavol Polievka z KPN Fatria Prievidza a prvou ženou bola Dana Flaková z Martina. Trasu 104 km vyhral František Hroš z BK Brezovica a ako prvá a jediná žena na dlhej trase prišla do cieľa Soňa Zelná zo Žiliny.
Samozrejmosťou AUTHOR Fatransko - Strážovského cyklomaratónu býva sprievodný program. Piatkový večer obohatil svojimi cestovateľskými zážitkami Jozef Trabalka. Tento krát divákov svojej diashow zaviedol do Nepálu a na ostrov Madagaskar. V sobotu predštartovú atmosféru uvolnil špičkový cyklistický šoumen - Spaceman, alias Čech Jára Spěšný z tímu Author. Jeho akrobatické kúsky na bicykli brali dych a veru nikto sa ich nepokúšal napodobniť... Pestrá bola aj predajná výstava a hoci malo počasie ďaleko od ideálu, bolo tu 9 stánkov, súvisiacich s cyklistikou. Pred vyhlásením výsledkov opäť úradoval Spaceman a po zlatých mošovských mažoretkách prišlo na rad ocenenie najlepších a tradične bohatá tombola.
4.ročník AUTHOR Fatransko - Strážovského MTB cyklomaratónu sa našťastie obišiel bez vážnejších zranení a naplnil tak svoju ideu: ... aj to je cesta ku zdraviu! Premiéra merania technológiou elektronických čipov dopadla podľa očakávania výborne. Priebežné výsledky na 6-riadkových svetelných tabuliach, medzičasy, informácie o účastníkoch a kompletné výsledky do 5 minút po prejazde posledného pretekára, tomuto sa snáď už hovorí servis.

Profil bývalého okruhu MTB

b_130_130_16777215_0___images_stories_cyklotour_tn2002_mtb_profil.jpg


Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image