8.ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly
There are no translations available.

Vážení športoví priatelia !


V dňoch 2. a 3. júna organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov spolu s obcou Súľov - Hradná 8.ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Aj názov napovedá, v akom prostredí sa toto podujatie už štvrtý krát odohrávalo. Hladký priebeh malo na starosti 140 dobrovoľných usporiadateľov, z toho 55 len na križovatkách !!! Všetkým im patrí moja vďaka. Bez Vás by to nešlo... Po pár minuloročných úrazoch to tento rok prebehlo len s pár škrabancami. Rýchla zdravotná služba bola bez práce. Chvalabohu! Padalo sa síce dosť, ale do mäkkého. A prečo do mäkkého...?

Počasie u nás robí pravidelnú sínusoidu. Rok 2003 - krásne, 2004 - dažďové šialenstvo, 2005 - opäť krásne. 2006 – prší, prší... Ale aspoň, že to vydržalo bez dažďa v sobotu cez deň. Už pondelková dlhodobá predpoveď najznámejšej slovenskej rosničky - RNDr. Iľka strašila s dažďom, zimou a snežením od 1400 m.n.m.! Čo viac sme mohli chcieť?! Okamžite sa to prejavilo aj v návštevnosti prihláškového on-line systému. Týždeň pre maratónom bolo v on-line systéme cca 600 ľudí. S blížiacim sa termínom klesal počet denne prihlásených a v piatok večer po prezentácii svietil v databáze údaj: 776 predbežne prihlásených! Aké číslo by to bolo pri dobrom počasí...?

Na najdlhšiu trasu 93 km nakoniec našlo „morál“ 66 bikerov vrátane 4 žien a do cieľa ich došlo 51, na trase 49 km bolo na štarte 298 bikerov a do cieľa ich prišlo 275 a najkratšia trasa 29 km mala na štarte 111 a v cieli 98 ľudí. Celkový počet účastníkov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Nemecka a Francúzska na štarte dosiahol číslo 475 a cieľa sa dožilo 424 bikerov a bikeriek. Všetkým gratulujem ku heroickému výkonu!

Na Súľovskom námestí od rána fungovala predajná výstava, na ktorej boli špecializované stánky s cyklistickými doplnkami, oblečením, výživou, literatúrou, suvenírami a samozrejme aj občerstvenie. Veselo bolo aj na trasách na občerstvovacích staniciach vo Vrchteplej, vo Veľkej Čiernej, v Jasenovom, v Lietave a v Babkove. Po obede vystúpil FS zo Stavbára pred kultúrnym domom v Súľove, divákov pritiahol tento krát špičkový slovenský cyklistický šoumen Štefan Pčola a na svoje si prišli aj deti v súťaži zručnosti na bicykli a dospeláci v POPPER pivných súťažiach. Večer ešte doplnila fantastická flatlandová exhibícia, ktorú predviedli chalani: Jožo Mazetue Scherer, Braňo Boldiš, Tomáš Smetana a Peter Szabo.

Víťazom trasy 93 km sa stal Vladimír Oprenčák z CK SCOTT TEAM Košice, trasu 49 km ako prvý zdolal Tomáš Najser z BIKE ONE CZE a ako prvý na trase 29 km prišiel do cieľa Matúš Pribela zo SUNCYCLE RACING TEAM. Slávnostnou bodkou za podujatím bolo žrebovanie tomboly v celkovej hodnote 100.000 Sk.

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly: „...aj to je cesta ku zdraviu!“ patrí náš obdiv. Teším sa na stretnutie s Vami na štarte 9.ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly.

Slavomír Strečanský

SCK CYKLO TOUR Súľov


Za podporu a množstvo pekných cien ďakujeme:

Mediálni partneri: týždenníky ŽILINSKÝ VEČERNÍK a Žilinské noviny, www.bikemagazin.sk, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.bike4u.cz

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Hlavní reklamní partneri: VO s potravinami LIBEX Žilina, CEMIX – zastúpenie LASSELSBERGER SLOVAKIA s.r.o. Banská Štiavnica, obchodná sieť MATADOR SLOVENSKO, VO s textilom MEGATEX Žilina, TURIST ŠPORT Kapušany – funkčná bielizeň FREGL, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a športová výživa ENERVIT, pivovar POPPER Bytča, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, VIDEOCOM Kežmarok – sport timing

Sponzori: žilinské spoločnosti: SLOVPAP ŽILINA, HYZA, WßW - DOM ŠPORTU, FOTO S-TIP, BAVORSKÁ PEKÁREŇ, CA CYKLO TOUR, AVC Čadca, LBT Bytča, RANČ Súľov, PD VLÁRA Nemšová, RED BULL Slovensko, SOARE SEKT SLOVAKIA Piešťany, ŠPORT Iliavka, športové oblečenie RANN Piešťany, oblečenie RESPIRO, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, SHOCART Vizovice a CYKLOSERVIS BELO Považská Bystrica

Obecné úrady: Súľov, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Lietava, Malá Čierna, Veľká Čierna, Malé Lednice, Jasenové, Zbyňov a Podhorie

Pohostinstvá: Vrchteplá - na námestí,Veľká Čierna - pri kostole, Malá Čierna, Babkov a SMIS Súľov

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za ubytovacie kapacity a skvelé kurčiatka.