2012 - 14.ročník MTB
There are no translations available.

 

07.11.2012

S miernym oneskorením smiley zverejňujeme poďakovanie partnerom a ohliadnutie sa za 14. ročníkom AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly.

Keď sa konečne zdalo, že počasie vyjde tento rok na jedničku, zaúradovala v piatok pred začiatkom prezentácie neočakávaná lokálna búrka. To, čo obyčajne naprší za celý deň, spadlo v priebehu pol hodiny... Výsledok si viete predstaviť. Niektoré úseky trás, ktoré sme predtým vyhrabali a zrovnali, prúdy vody zmenili na nepoznanie. Pritom v pár kilometrov vzdialenej Považskej Bystrici ani nekvaploangry !

Takže zhrnuté a počiarknuté, 14. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa zúčastnilo 770 bikerov zo 6 krajín z celkovo 900 prihlásených. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na stretnutie s Vami na 15. ročníku, ktorý má termín 22.06.2013. Ďakujeme aj cca 220 usporiadateľom, bez ktorých by toto podujatie nemohlo existovať a samozrejme vďaka patrí aj spoločnostiam, ktoré podujatie podporili:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, časopis CYKLOMAG, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.bikepoint.sk, www.mtbs.cz a www.cyklomania.sk

Hlavní reklamní partneri: AMINOSTAR – doplnky výživy X-POWER, WALMARK – produkty GELACTIV, CONAN Žilina – navigácie GARMIN, INSPORTLINE – fitness potreby, UNIQA POISŤOVŇA a. s., BAUMIT SLOVENSKO, Pivovar POPPER Bytča, VAVRYS - športové oblečenie CRAFT, TELEFONICA O2 – predajňa MAX Žilina, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a prírodná kozmetika SPORTIQUE, reklamná agentúra ARAVIS, CA CYKLO TOUR

Reklamní partneri: OSSABOIS SLOVAKIA Bytča, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, MERCHANT - ponožky KOLOMAN, POINTS Bratislava – UVEX, LEADER GASKET Bytča, RANČ Súľov, TOI TOI & DIXI Žilina, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CAMPING GAZ Žilina, X-LIVE SPORT Zlín, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, NEDOROST Žilina, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, VELOSPRINT Žilina, ALMICHA Záriečie, CHATA POHODA Súľov, EURONICS - ASTEL Bytča a Žilinský samosprávny kraj

Mestské a obecné úrady: Súľov, Žilina, Bytča – Hrabové, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Jablonové, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Manín Považská Teplá, Hostinec Varhaníková - Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda - Malá Čierna, Horská záchranná služba

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít.

Slavomír Strečanský

predseda SCK CYKLO TOUR Súľov

 

20.06.2012

            O tri dni je tu štart AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Dnes sme takmer dokončili čistenie trás. Ostáva ešte presekať tunel na sedle Roháč a  vyhrabať lúku pred Hričovským Podhradím. To by malo prebehnúť zajtra. Značenie trás budeme robiť klasicky v piatok a samozrejme doznačovať sa bude aj v sobotu ráno. "Dobráci" nespia.

Toto je asi posledná aktualizácia pred štartom. Prečítajte si prosím podrobne nasledovné INFO 1, INFO 2 a pozrite si aj orientačnú mapku organizačného centra v Súľove.

Pevne veríme, že magická hranica 1000 ľudí v tomto roku konečne padne. A Vy môžete byť pri tom. Neváhajte a hláste sa! Tešíme sa na stretnutie s Vami na 14. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly v nádhernom prostredí Súľovských skál.

 

17.06.2012

            Už len 2 dni ostávajú na prihlásenie sa a úhradu strednej hodnoty štartovného na 14. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Termín uzávierky tohto štartovného je 19.06. o polnoci. Pripomíname, že do tohto termínu  prísť aj Vaša úhrada stredného štartovného. Prihlásení od 20.06. môžu platiť už najvyššiu hodnotu štartovného priamo na prezentácii a to aj v sobotu 23.06. Pokiaľ si však chcete na prezentáciilen vziať číslo, čip a tašku s darčekmi od partnerov, môžete ešte zaplatiť toto štartovné prevodom na účet. POZOR! Najneskôr do 21.06. - 12.00 hod., aby stihlo prebehnúť na náš účet do termínu štartu. Ešte stále však máte nárok na všetky nelimitované darčeky od našich partnerov. Multifinkčné šatky GARMIN aj predplatené TELEFONICA O2 karty už majú svojich držiteľov. V hre ostáva takmer 100 ks protislnečných clôn GARMIN a 100 ks Velcro pásikov GARMIN. Viac info o darčekoch je v sekcii CENY.

Pripomínam jednu dlhodobú akciu regular_smile.gif. Účastníci zájazdov CA CYKLO TOUR majú základné štartovné na AUTHOR bikemaratóne Súľovské skaly doživotne gratis ! Na túto sezónu sú ešte 3 voľné miesta na cestnom cyklozájazde do Rakúskych a Julských Álp. Tak neváhajte a hláste sa !

 

Pri vypĺňaní prihláškového formulára si nezabudnite zaznačiť aj Vaše číslo na mobil. V spolupráci s časomierou VOS-TPK Vám prinášame službu cieľová SMS s Vašim časom a poradím v kategórii. SMS je bezplatná. Tento rok budete mať tak isto prvý krát možnosť stiahnúť si svoj pamätný diplom s Vašim časom, menom a trasou cez internetovú stránku časomiery: www.sportsofttiming.sk, po kliknutí na výsledky AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly a potom na odkaz on-line výsledky.

 

V týchto dňoch prebieha záverečné čistenie trás. Maľovanie asfaltu je už okrem 2 obcí hotové. V našom fóre je zopár aktuálnych fotografíí z prípravy trás. Najneskôr v stredu 20.06. vo večerných hodinách zvereníme podrobné informácie ku prezentácii a aj info ku parkovaniu, hygiene a štartu. Sledujte nás naďalej !

 

 

31.05.2012

              Čistenie trás 14. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly už je v plnom prúde. Oproti minulému roku nie sú na trasách žiadne zmeny. Zatiaľ sa len osekávajú konáre, povrch ešte môže ovplyvniť ťažba. Zametanie najviac kameňmi, konármi a lístim zasypaných úsekov nechávame na posledné 2 týždne. Značenie trás budeme robiť klasicky až deň pred podujatím, v piatok 22.6. a doznačovanie cez noc preznačených úsekov aj v sobotu ráno pred štartom smiley.

 

Kto má záujem už teraz trénovať na ostrách trasách, môže si v sekcii TRASY stiahnuť do svojej navigácie zo serveru GARMIN Connect GPS záznamy všetkých 3 trás.

 

Všetkých 250 ks predplatených TELEFONICA O2 kariet už má svojich držiteľov. Multifunkčných šatiek GARMIN ostáva ešte 95. Zoznam všetkých darčekov v štartovnom balíčku nájdete v sekcii CENY. Tak neváhajte a hláste sa !

 

 

22.05.2012

              Ešte 8 dní ostáva do uzávierky prihlášok na 14. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly za najnižšie štartovné. Pripomíname, že na získanie darčekov od partnerov podujatia je potrebné mať uhradené štartovné. V tejto chvíli je rezervovaná len asi štvrtina šatiek Garmin.

 

Propagačný bulletin bude v tomto roku distribuovaný v elektronickej forme. Ak máte v našej databáze správnu e-mailovú adresu, príde Vám touto cestou, inak si ho môžete stiahnuť tu.

 

Trasy po zime a ťažbe dreva v prekvapivo dobrom stave. Na fóre je zavesených zopár motivačných záberov zo sobotňajšej a pondelkovej prehliadky trás wink

 

 

15.04.2012

              A je to tu! Prihláškový systém na 14. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly je spustený. Neprehliadnite novú sekciu CENY, kde nájdete podrobné informácie o darčekoch v štartovnom, cenách pre víťazov aj v tombole. Ešte ani jeden rok nebol náš štartovný balíček tak bohatý. UPOZORNENIE: Pri prihlasovaní sa na trasu 48 km nezabudnite v poznámke uviesť záujem o štart v prvej vlne s dosiahnutým najlepším výsledkom na AUTHOR bikemaratóne Súľovské skaly!

 

Zverejnený je už aj sprievodný program podujatia, kde tradične nebudú chýbať zábavné súťaze, hudba a biketrialová exhibícia. Opať Vás poteší svojim umením Majster sveta a Majster Európy v cyklotriale v kategórii ELITE - ŠTEFAN PČOLA. Predajné stánky sú stále v jednaní, takže ich zoznam nie je pravdepodobne konečný.

 

V sekcii Suveníry je už zverejnený design pamätného trička 2012. Tričko sa objednáva cez prihláškový systém. Jeho cena - 6 € nie je zahrnutá v štartovnom a platí sa pri prevzatí trička na prezentácii.

 

Podujatie je zaradené do GELACTIV Valašskopovažskej MTB série 2012, ktorá v tomto roku prvý krát zahrňa 8 bikemaratónov. 4 na Morave a 4 na Slovensku. U AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa do poradia započítava trasa 48 kmZáštitu nad 14. ročníkom podujatia opäť prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár, ktorý ho minulý rok absolvoval aj s celou rodinou.

 

 

20.03.2012

Práve sme zverejnili podrobné informácie o 14. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Termín štartu je 23.06.2012. Od 15.04.2012 spustíme náš internetový prihláškový systém. Pripravujeme aj novú sekciu - CENY, v ktorej zverejníme zoznam darčekov, ktoré máte v štartovnom, odprezentujeme ceny pre víťazov a aj ceny v tombole. Sledujte nás naďalej.

 

 

12.01.2012

14. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa blíži. SCK CYKLO TOUR Súľov a obec Súľov - Hradná pre Vás v spolupráci s mediálnymi a reklamnými partnermi opäť pripravujú atraktívny program a množstvo hodnotných cien. Nezabudnite si poznačiť aktuálny termín: 23.06.2012! Podujatie je zaradené do Valašskopovažskej MTB série 2012. Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne našu stránku, kde nájdete aktuálne informácie, množstvo reportáží a fotografií z minulých rokov. 

Aj v tomto roku si môžete doobjednať cyklistický dres 2008, cyklistické nohavice 2009 a rukávy + nohávy 2010. Podrobné informácie o všetkých produktoch nájdete v sekcii Suveníry!

 

P.S.: Súľovské skaly v plnej paráde

Image Image
Image Image

 
 

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image